Řešení problémů


Často kladené dotazy^

Server mě často odpojuje
Vzhled a velikost hracího okna
Nemůžu se připojit ke stolu
Jak nahlásit chybu?

zpět na obsah

Odpojování serverem


HTML5 verze hracího okna je webová stránka jako každá jiná a proto při řešení problémů s odpojováním nebo zobrazením je první volbou stisk klávesy F5 nebo Ctrl-R. (Na otázku, zda chceš Opustit stránku v tomto případě odpověz kladně - stránku hracího okna neopouštíš, ale obnovuješ.)

Prosím neopouštěj hru ve verzi HTML5 prostým zavřením okna, zůstal bys u stolu "viset". Počkej na konec hry, nebo tlačítko "Konec" zobraz přes Funkce > Zobrazit tlačítko konec.

Vzhled a velikost hracího okna


Pokud máš pocit, že jsou prvky hracího okna (karty, hráči, stůl, ...) rozvrženy nesprávně, může to být způsobeno funkcí zoom (lupa, přiblížení) tvého prohlížeče, protože hrací okno je webová stránka jako každá jiná. Použij klávesu Ctrl + kolečko myši pro nastavení optimálního zobrazení.

Stejně doporučuji postupovat pokud si hrací okno zvětšíš např. na celou obrazovku.

Nemůžu se připojit ke stolu


Na hlavní stránce, vpravo vedle tlačítka Přihlásit, je výběr druhu hracího okna. Pokud nemáš na svém PC Javu, zvol "HTML5". Toto hrací okno funguje bez Javy a to i na mobilech a tabletech. Doporučený prohlížeč na těchto zařízeních je Chrome nebo Safari.

V Nastavení (odkaz po přihlášení vlevo nahoře) si můžeš uložit, aby se vždy použila verze HTML5 bez ohledu na to, jaký druh vybereš při přihlašování.


Pokud ze zvyku dáváš přednost Java verzi, pomoci může:

  Jak nainstalovat Javu
  Jak zprovoznit hru v Java 8 a vyšší

nahoruAby se zajistila plynulost hry, jsou hráči odpojováni, pokud od nich server nedostane včas patřičnou odezvu.
Pokud jseš na tahu, musíš odpovědět do 2 minut. 20 vteřin před odpojením budeš upozorněn.
Nastavit čas lze smskou Funkce > Vyžádat čas na rozmyšlenou.
Bez ohledu na to, jestli jseš na tahu můžeš být odpojen díky špatnému spojení.
Server odpojí hráče, se kterým nemohl komunikovat déle než minutu. Nejde o rychlost připojení, ale o plynulost, server posílá asi 500 B dat, jejich přenesení trvá méně než vteřinu i na pomalých modemech. Pokud se přeruší spojení, můžeš se znovu připojit k rozehrané hře: obnov spojení, přihlaš se a připoj se k rozehranému stolu, hra bude pokračovat. Lze to do té doby, než za tebe vezme hru automat, tj. přibližně do minuty.

Možná řešení
1. V Nastavení zadej "Server mě odpojuje...", zvýší se tím doba čekání před odpojením a tím pravděpodobnost, že se spojení obnoví.
2. V Nastavení si sniž rychlost hry na "5s - pomalu", tím se sice zpomalí hra, ale tím, že se tolik nezatěžuje síť, může být spojení spolehlivější.

nahoru


Ztracená SMSka


Smsky se občas ztrácí při nekvalitním spojení za rušného smskového provozu. Zlepšení přinese vypnutí přijímání zpráv z ostatních stolů: tlačítko Fce - Zprávy - Přepnout přijímání, nebo tady .

Rozhozená čeština


Pokud se česke znaky nezobrazují spravně, můžeš češtinu vypnout v dialogu Nastavit odznačením pole "pokusit se o diakritiku".
nahoru


Hlášení chyb


Prosím chyby hlašte, jen tak je budu moci opravit! Čím víc informací o chybě dostanu, tím líp.
Postup:
 • ujisti se, že se jedná skutečne o chybu, viz pravidla
 • pokud se jedna o chybu serveru (špatně spočítaná, vyhodnocená, vyložená nebo dohraná hra, renonc, který prošel atd.) je potřeba uložit stav serveru posláním smsky "_CHYBA". (Hned, jak k chybě dojde, později to nemá smysl!)
 • pokud se jedná o chybu klienta (zobrazení neodpovídá skutečnosti (pomůže maximalizovat a obnovit okno), server tě odpojuje, samo to za tebe flekuje nebo volí hru) uložit stav serveru nemá smysl. Ujisti se, že používáš aktuálni verzi: udělej tohle, restartuj počítač a znovu se připoj.
 • pošli mail, s co nejvíce informacemi o chybě (minimálně kdo hrál, přesný čas, co se hrálo, průběh hry (byla ložená?))

 • nahoru


  Jak povolit JavaScript a Javu?

 • Internet Explorer: nabídka Nástroje, položka Možnosti internetu, list Upřesnit , kategorie "Java VM" nebo "Java (Sun)" (případně podobná), zaškrtnout Kompilator Java JIT, nebo Use Java... .

 • Mozilla, Firefox: nabídka Úpravy (Edit), položka Nastavení (Preferences), kategorie Pokročilé (Advanced), zaškrtnout volby Enable (Povolit) JavaScript a Enable Java.


 • Jak vymazat mezipaměť prohlížeče?

  Po dokončení tohoto postupu je třeba restartovat počítač.

 • Internet Explorer: nabídka Nástroje, položka Možnosti internetu, rámeček Dočasné soubory internetu , tlačítko Odstranit soubory, zaškrtnout Odstranit veškerý obsah offline, Ok.

 • Mozilla, Firefox: nabídka Úpravy (Edit), položka Nastavení (Preferences), kategorie Pokročilé (Advanced), výběr Mezipamět (Cache), stisknout tlačítka začínající Vymazat (Clear).


 • Jak nainstalovat Javu?

  Stahování modemem trvá asi 15 minut. Po dokončení stahování doporučuji restartovat počítač.

 • Internet Explorer: klikni sem. Pokud se po kliknutí objeví nad stránkou žlutý pruh, je potřeba povolit instalaci.

 • Mozilla, Firefox : klikni sem. Pokud se po kliknutí objeví nad stránkou žlutý pruh, je potřeba povolit instalaci. Postupuj podle instrukcí, klikni na tlačítko ve žlutém pruhu.

  nahoru